نام پروژه: مرمت مسیر تاریخی نخل‌برداری فیروزآباد

هزینه: 1،769،451،540 ریال

زمان اجرا: سال 1397سخن ریاست

ارتقای کیفیت زندگی در شهر میبد به خصوص در بافت فرسوده و تاریخی موضوع بسیار مهمی است که از راهبردهای ملی دولت تدبیر و امید بوده است که مبتنی بر احترام به حقوق و کرامت انسانی شهروندان و ساکنین این مناطق است و علاوه بر آن حفظ هویت تاریخی و فرهنگی کهن شهر میبد همگام با اصل برابری و عدالت در سرلوحه بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهری قرار دارد.
وظیفه خطیر سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری میبد مبنی بر اجرای طرح‌های موضوعی و موضعی در بافت فرسوده و تاریخی بنا به شهر ارزشمند تاریخی فرهنگی و استراتژی شهر اهمیت آن را دو چندان نموده است؛ هر چند که سازمان در تمام سطح شهر موظف به مدیریت اجرای سایر پروژه‌های عمرانی نیز می‌باشد.
به یقین با مشارکت شهروندان و دستگاه‌های اجرایی ذیربط، باززنده‌سازی و بازآفرینی شهر با سرعت جهشی پیشرفت خواهد نمود و فعالیت در حوزه تاریخی شهر انعکاسی از ارزش‌های فرهنگی و باستانی شهر بوده و از تعامل انسان و محیط پیرامون درطول تاریخ شکل گرفته و به نوعی ویژگی‌های شکلی و ساختار متشکله آن قابل تمایز از سایر پهنه‌های شهری میبد است و این افتخاری لذت‌بخش است که قادر باشیم در این حوزه فعالیت نموده و گام‌های نوینی در احیا و توسعه آن برداریم.
امید است با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مشارکت عموم شهروندان در این امر خطیر همیاری و همکاری‌های لازم صورت پذیرد.

فرماندار میبد (رئیس  ستاد شهرستان) در این جلسه در خصوص  ابعاد  مرتبط با ستاد بازآفرینی شهری و اهمیت خاص توسعه شهرستان علی الخصوص در احیا  بافت قدیم و  فرسوده  داشته  بیاناتی ایراد نمودند که اعم موضوعات به شرح ذیل می‌باشد: طرح تفضیلی و همگام با مصوب شدن بافت فرسوده، چهار پروژه  مشترک شهرداری و میراث  فرهنگی در حال انجام، جلسه با مهندس افشانی در خصوص جذب اعتبار پروژه‌های اجرایی شهرستان میبد.

در ادامه  شهردار میبد در خصوص  پیگیری  پروژه های اجرایی و همچنین  پروژه های مشترکی بین میراث فرهنگی که  در حال انجام و بعضا به پایان یافته است به صورت فهرست وار به سمع حضار رساندند.  همچنین  در خصوص موضوعات دفاتر تسهیل گردانی، 120  پروژه مشخص شده، اسکان غیر بومی  گزارش خود را اعلام نمودند.

پس از آن  جناب مهندس  خسرو آبادی در خصوص  بازآفرینی  پایدار شهری بیاناتی ایراد نمودند  که اعم آن  تکالیف برنامه ششم، ارتقای زیرساخت های  شهری، اعطای وام 30 تا 80 میلیونی، دفاتر تسهیل  گردانی، قیر سهمیه ای، رویکرد مشارکتی، اعتبار سه برنامه مهم  پارک محله ای  شهیدیه، مرکز بهداشت  و شبکه  آب شرب  و روش  و شرایط جذب اعتبارات و میزان اعتبارات کل کشوری و استان و سایر موارد بیانات خود را ایراد  نمودند.

طی حکمی از سوی محمود اسدزاده شهردار میبد، مهندس ابوالفضل صادقی یخدانی به عنوان سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری میبد منصوب گردید.

شهردار میبد در آیین معارفه سرپرست سازمان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ارزنده مهندس سیدهاشم منتظری در سازمان بهسازی و نوسازی، خواستار فعالیت این سازمان بر اساس اساسنامه جدید (سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری) گردید. وی تصریح کرد تأسیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری در شهرداری فرصت مناسبی برای احیای بافت فرسوده و ناکارآمد شهری است.

شهردار میبد افزود: دولت نگاه خاصی به احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده دارد و این سازمان بایستی در راستای نوسازی بافت‌های فرسوده سطح شهر از طریق ستاد بازآفرینی شهرستان، پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

— 5 مورد در هر صفحه
نمایش ۱ - ۵ از ۱۹ نتیجه.