طی حکمی از سوی محمود اسدزاده شهردار میبد، مهندس ابوالفضل صادقی یخدانی به عنوان سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری میبد منصوب گردید.

شهردار میبد در آیین معارفه سرپرست سازمان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ارزنده مهندس سیدهاشم منتظری در سازمان بهسازی و نوسازی، خواستار فعالیت این سازمان بر اساس اساسنامه جدید (سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری) گردید. وی تصریح کرد تأسیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری در شهرداری فرصت مناسبی برای احیای بافت فرسوده و ناکارآمد شهری است.

شهردار میبد افزود: دولت نگاه خاصی به احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده دارد و این سازمان بایستی در راستای نوسازی بافت‌های فرسوده سطح شهر از طریق ستاد بازآفرینی شهرستان، پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

شهرداری میبد به استناد بند 7 صورتجلسه مورخ 1397/02/24 ستاد بازآفرینی شهرستان میبد و طبق مجوز شورای اسلامی شهر میبد به شماره 540 مورخ 1397/04/20 جهت تشویق و ترغیب متقاضیان احداث بنا در بافت قدیم و احیای این بافت ارزشمند، به مالکین واجد شرایط حداکثر تا 120 مترمربع زیربنا عوارض پروانه ساختمانی به صورت رایگان (منحصراً اعمال موارد مرتبط با حیطه وظایف شهرداری) وفق مقررات در کوتاه ترین زمان ممکن صادر می نماید. همچنین نسبت به اعطای تسهیلات بانکی اقدام خواهد نمود.

با توجه به اهمیت حفاظت واحیای محدودهای تاریخی، مرمت محور تاریخی فرهنگی مسیر نخل برداری فیروزآباد در دستور کار قرار گرفت.

مهندس صادقی سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری میبد در این خصوص گفت: عملیات مرمت با حفظ اصالت ویکپارچگی اثر و حفظ کاربری بافت بعنوان یکی از سیاستهای کلیدی برنامه های حفاظت و احیا محسوب می شود.

لازم به ذکر است عملیات مرمت محور تاریخی مسیر نخل برداری فیروزآباد توسط سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری میبد در حال اجراست.


عملیات مرمت محور فرهنگی تاریخی مهرجرد که توسط سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری میبد آغاز شده بود به پایان رسید. با توجه به اهمیت حفاظت واحیای محدودهای تاریخی، مرمت محور فرهنگی تاریخی مهرجرد در دستور کار سازمان قرار گرفته بود.

مهندس صادقی سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری میبد در این رابطه اظهار داشت: هدف از اجرای عملیات مرمت این محور فرهنگی تاریخی، حفظ اصالت، احیای بافت تاریخی و هویت و آداب و رسوم فرهنگی است.

لازم به ذکر است عملیات مرمت محور فرهنگی تاریخی مهرجرد توسط سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری میبد شروع و در حال اجراست.


— بند لكل صفحه
عرض ١ - ٥ من ٩ نتائج.