به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان یزد، این پروژه که جزئی از برنامه‌های طرح ملی بازآفرینی شهری در استان یزد می‌باشد، بعنوان اولین پروژه در سالجاری در شهرستان میبد کلنگ آن توسط مقامات محلی به زمین خورد.

معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان یزد در خصوص این پروژه گفت: اعتبار فاز اول این طرح ۶ میلیار ریال می‌باشد که توسط شرکت باز آفرینی شهری تامین اعتبار شده قرار است و مابقی آن با همکاری شهرداری و فرمانداری میبد جهت تکمیل فاز یک تامین خواهد شد بخش اول این طرح در زمینی به وسعت ۱۰ هزار متر مربع اجرا خواهدشد.

داود دانشگر با اشاره به کیفیت این طرح افزود: فاز اول این طرح با مشارکت شهرداری و فرمانداری شهرستان میبد آغاز شده و در حال پیاده سازی است که پیش‌بینی می‌کنیم که فاز اول این طرح حدودا تا ۵ ماه آینده به بهره‌برداری برسد و قرار است مابقی این طرح به مرور در سال‌های آتی با همت و مساعدت شهرداری و فرمانداری این شهرستان عملیاتی گردد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف برنامه ملی بازآفرینی شهری احداث طرح های زیربنایی و روبنایی بافت های ناکارآمد شهری و محلات هدف می باشد که اجرای این پروژه جزئی از خدمات روبنایی محسوب شده و در چهارچوب تکالیف قانونی برنامه ششم توسعه شهری مقرر است سرانه های مختلف شهری مثل سرانه های فضای سبز را بر اساس میانگین سرانه‌های موجود در مناطق و محلات مورد هدف این طرح را توسعه دهد.

این مقام مسئول در ادامه افزود: فاز اول این طرح شامل طرح فضای سبز، فضای بازی کودکان و مسیر پیاده محور می‌باشد که قرار است در فازهای بعدی فضاهای تفریحی و گردشگری، آبنماها و پیست اسکیت، مجموعه سوارکاری به پروژه افزوده گردد که در کل مجموعه‌ای با وسعت ۳۰ هکتار را شامل خواهد شد.